Springfield Saint Victor 556 Nato 16" Barrel Law Tactical Folder STV916556BX
No reviews have been written for this product.
Price
Sale!
Less than 5 remaining!
Rebate Available
Buy Select 2020 Waypoint Rifle, Get A Free XDM Elite 10MM!!! EXCLUDES 22LR Waypoint
Description
Springfield SAINT Victor 5.56 16" Law Folder 30+1 STV916556BX
Springfield SAINT Victor with Law Folder
The SAINT Victor with Law Folder builds on the solid foundation of the SAINT rifle with upgraded features including a Law Tactical folding stock adapter for compact transportation and storage of this 16" 5.56mm carbine while maintaining full performance and professional grade reliability.
Specifications
Specification Detail
Manufacturer Springfield Armory
Model SAINT Victor with Law Folder
Action Semi-Auto
Caliber 5.56 NATO
Barrel Length 16"
Overall Length 26.5" - 38"